LEYLA' NIN EVİ

 

 

      Zülfü LİVANELİ 'nin doyumsuz eseri , 71 baskı yapan aynı adlı eserinden sahneye '' TİYATRO KARE '' tarafından konan, Zeynep AVCI tarafından oyunlaştırılan LEYLA' NIN EVİ '' ;

 

     Dört yıl önce sahneye uyarlanan roman , 400 oyunla da 150 bin seyircinin beğenisini kazanmıştır. Başarısını her yıl katlayarak büyüten “Leyla’nın Evi”, tiyatromuz için önemli yeri olan Vasfi Rıza Zobu, Afife Jale, Sadri Alışık ödüllerinin de sahibi olmuştur.

 

 Oyunun konusu:

 

     Bir yalının el değiştirmesinden yola çıkarak kuşak çatışmalarının anlatıldığı oyun, Bosnalı Yalısı'nın mirasçısı Leyla Hanım'ın yalının yeni sahibi Ömer Cevheroğlu ve karısı Necla tarafından , yalıdan çıkarılmasıyla başlar. Birbirini tanımayan ve tamamen bağımsız karakterdeki üç kişinin hayatının kesişmesiyle gelişen olayların anlatımıyla oyun, kültürel farklılıkların da sentezini yapar.

     Oyun yazarı: Zülfü Livaneli

 

     Yöneten: Nedim Saban

 

     Oyuncular : Celile Toyon, Ayça Varlıer, Halim Ercan, Gökçer Genç, Dicle Alkan, Nuri Gökaşan, Ethel Mulinas, Meral Asiltürk, Ergin Kılıkçıer, İsmail Karaer...

 

     Oyunun yazarı Zülfü Livaneli bir röportajında oyunun başarısındaki sırrı açıklarken “İlaç içer gibi oyun seyredilmez yada roman okunmaz. İnsanları etkilemek, onların yüreğine dokunmak önemli. “Leyla’nın Evi bunu” başardı” demişti.

     Türkiye’nin dört bir yanında seyircinin yüreğine dokunmaya devam eden bu harika oyun ;

 

     7 Mart CUMA akşamı 17 : 45 ve 20 : 30 da AKA Koleji tiyatro salonunda , Çorlu'lu tiyatro severlerin de yüreğine dokunacak...

     Çorlu Belediye binası önünden ücretsiz servisler ayarlandı ; Bilet fiyatı 35,oo TL. olup , bilet temin için ;0544 651 73 52 yi arayabilirsiniz, iyi seyirler...

     Berthold Brecht

 

 

      Dostalar Tiyatrosu Genco ERKAL ' dan Berthold Brecht

 

     Dostlar Tiyatrosu, Alman tiyatro kuramcısı, tiyatro yazarı ve şair Bertolt Brecht'in şiir, öykü ve şarkılarından Genco Erkal'ın uyarlayıp sahneye koyduğu 'Ben Bertolt Brecht' ile bir kez daha sömürü düzenini, bozuk adalet sistemini, savaşları ve kadının toplumdaki yerini sorguluyor. Genco Erkal ve rol arkadaşı Tülay Günal'ı avuçlarım acıyıncaya kadar alkışladım.

 

ÇORLU BELEDİYESİ

MEMDUH ŞEVKET ESENDAL SAHNESİ

27 NİSAN 2013 Cumartesi

TİYATRO GİŞE TEL: 0282 684 76 87

SEANS:20:00-22:00

 

     Ben Çağırmadım

 

 

      Samsun Düşevi Oyuncularından Ben Çağırmadım

 

     "Noel COWARD'ın yazdığı, Seçkin BILDIRCIN'ın yönettiği "BEN ÇAĞIRMADIM" adlı iki perdelik komedi oyun Şubat ayında seyirci ile buluşup beğeni kazandı.

 

     Hidayet Bey köşe yazarlığı yapmaktadır ve burçlarla ilgili yeni yazılar yazacağı için Yıldız adlı Medyumu evine davet eder. Arkadaşı Doktor Can, eşi Aslı ve Hidayet Beyin ikinci eşi Nalan yıldız Hanımla beraber ruh çağırırlar. Her şey rutin bir şekilde tamamlanırken acı gerçek ortaya çıkmıştır. Yanlışlıkla Hidayet Beyin Merhum eşi Eftalya ruhlar aleminden gelir ve sadece Hidayet Beye görünerek evde bulunanlarla dalga geçmeye başlar. Olaylar geliştikçe evde bulunanlarda ruhun varlığını kabul eder. Üst üste yaşanan komedi olaylar ile finalde Eftalyayı evin hizmetçisi Eminenin istediği anlaşılır.

 

     Sürpriz finali ve hareketli temposu ile "BEN ÇAĞIMADIM" bu sezonun en çok ses getirecek komedi oyunu olacağa benziyor.

 

     "BEN ÇAĞIRMADIM" Her hafta Salı günü Gazi Sahnesinde oyun gösterimine devam ederken mart-nisan ve mayıs aylarında turne yapacak.

 

ÇORLU BELEDİYESİ

MEMDUH ŞEVKET ESENDAL SAHNESİ

26 NİSAN 2013 CUMA

TİYATRO GİŞE TEL: 0282 684 76 87

SEANS:20:00-22:00

 

     Oz Büyücüsü

 

 

     DÜŞEVİ OYUNCULARINDAN ÇOCUK OYUNU

 

     "Oz Büyücüsü" oyunuyla çocukları selamlıyor. Amerikalı yazar Lyman Frank Baum'un sevilen eseri, Kansas´ın uçsuz bucaksız çayırlarının ortasında yaşarken bir fırtınayla Oz Diyarı´na sürüklenen Dorothy'nin yolculuğunu anlatıyor. Dorothy'nin macerası içi saman dolu Korkuluk, duygusal Teneke Adam ve korkak Aslan'ın katılmasıyla olağanüstü bir maceraya dönüşüyor. "Oz Büyücüsü", göz kamaştırıcı Oz Ülkesi'nin sihirli dünyası, büyülü ormanları, birbirinden güzel dansları ve şarkıları eşliğinde çocuklara sahip olduklarının, ailenin ve arkadaşlığın önemini bir kez daha hatırlatıyor.

 

ÇORLU BELEDİYESİ

MEMDUH ŞEVKET ESENDAL SAHNESİ

26 NİSAN 2013 CUMA

TİYATRO GİŞE TEL: 0282 684 76 87

SEANS:14:00-15:00

 

     FİKRİYE VE LATİFE

 

 

     DONKİŞOT TİYATROSU FİKRİYE VE LATİFE TİYATRO OYUNU

 

     Almanya'da büyüyen Türk oyuncu, yönetmen ve yazar Dilruba Saatçi'nin oyunu "Fikriye ve Latife Mustafa Kemal'i Sevdim", iki yıl aranın ardından, 17 Ocak Perşembe akşamı 20.30'da Tiyatro Karnaval Gönül Ülkü-Gazanfer Özcan Sahnesi'nde tiyatro severlerle buluşacak.

 

     Mustafa Kemal'e âşık iki kadının duygularının, çelişkilerinin, pişmanlıklarının, farklılıklarının, benzerliklerinin ve vazgeçemedikleri büyük sevdalarının sahneye taşındığı ödüllü oyun "Fikriye ve Latife Mustafa Kemal'i Sevdim"de Dilruba Saatçi rol alıyor. 1972 yılında İstanbul'da doğan, 10 yaşında ailesiyle birlikte Berlin'e yerleşen ve çocukluk yıllarında özel okullarda dans ve tiyatro eğitimleri alan Dilruba Saatçi; Berlin'de girdiği müzik okulundan 1992 yılında, aynı yıl Viyana'da girdiği Hochschule für Musik und Darstellende Kunst an der Stadt Wien'in müzikal bölümünden ise 1995 yılında mezun oldu. Tiyatro ve televizyonda çok sayıda rolle izleyici karşısına çıkan Saatçi; dramaturg, reji asistanı, koreograf olarak da sayısız projeye imza attı.

 

     Saatçi'nin, zaman içinde unuttuğu Türkçesini ilerleterek 2004'te kaleme aldığı oyununun dünya prömiyeri aynı yıl Berlin'de gerçekleşti. 2006 yılında İstanbullu izleyicilerle buluşan oyun, Türkiye'nin birçok kentinde 100'ü aşkın salonda sahnelendi.

 

ÇORLU BELEDİYESİ

MEMDUH ŞEVKET ESENDAL SAHNESİ

20 NİSAN 2013 CUMARTESİ

TİYATRO GİŞE TEL: 0282 684 76 87

SEANS:20:00-22:00

 

     PİNOKYO / ÇOCUK OYUNU/TİYATRO GÖSTERİMİ

 

 

 

ÇORLU BELEDİYESİ

MEMDUH ŞEVKET ESENDAL SAHNESİ

20 NİSAN 2013 CUMARTESİ-21 NİSAN 2013 PAZAR

TİYATRO GİŞE TEL: 0282 684 76 87

SEANS:11:00-12:00---13:00-14:00---15:00-16:00

 

     Sevil Berberi

 

 

     BEYOĞLU KUMPANYA SEVİL BERBERİ TİYATRO OYUNU

 

     Daha çok kendi kalemlerinden çıkan sokak oyunları ve müzikallerle tanınan Beyoğlu Kumpanya, Fransız Tiyatrosu tarihinin önemli ismi Beaumarchais'in 1775-1781 yılları arasında kaleme aldığı ve Devrimi'nin habercisi olarak gösterilen Seville Berberi'ni sahneliyor

 

     Fransız Devrimi öncesinde değişimi zorlayan halk ve krallık arasındaki çatışmalar, Sevil Berberi'nde burjuvaların köhnemiş hayatı üzerinden kaleme alınmış. Beyoğlu Kumpanya'nın metini ele alış tarzı ile yaklaşık 240 yıl öncesinde yazılan bir metinin güncelliği bugün de hissedilmekte. Toplumsal sınıflar değişimi zorladıkça egemenlerin yarattığı baskı, korku ve zulüm ortamı… Ve değişimden kaçmanın yararsız bir sakınma olduğu metinin tümünde kendini hissettiriyor.

 

ÇORLU BELEDİYESİ

MEMDUH ŞEVKET ESENDAL SAHNESİ

13 NİSAN 2013 CUMARTESİ

TİYATRO GİŞE TEL: 0282 684 76 87

SEANS:Tam Gün

 

     BİLGİSARAYI.COM ÇOCUK OYUNU

 

Kanli-nigar

 

     Oyun Hakkında

 

     Maviş ve arkadaşları ormanda yaşayan kelebeklerdir. Maviş, kalıplaşmış düşünce ve inançlara sahip kelebekler arasında öğrenmeyi seven, sürekli araştıran ve yeni bilgiler edinmeye çalışan bir kelebektir. Maviş kelebek, avcılarından ve kuşlardan nasıl korunabileceği konusunda sürekli araştırma yapar. Yeni bilgilere ulaştıkça insanlardan ve diğer canlılardan nasıl korunabileceği konusunda yöntemler bulur.

 

     Öğrendiği bilgileri arkadaşları ile paylaşan Maviş'e arkadaşları bu bilgileri nereden öğrendiğini sorarlar. Maviş onlara bilgisayarı gösterir ve anlatır. Maviş, sahip oldukları düşüncelerin tam tersini söylemektedir ve bu onları korkutur. Bunun üzerine Maviş'in babasına bilgisayarı ve söylediklerini anlatırlar.

 

     Babası söylediklerini ispatlaması için Maviş'e bir şans verir. Bu arada arkadaşları Maviş'in bilgisayarını karıştırırken bazı oyunlar bulurlar. Bunu Maviş'e söylerler. Maviş, onlara iyi ile kötünün hep yan yana olduğunu ama iyiyi seçmeye kendilerinin karar vereceğini söyler ve kendisinin bilgisayarı oyunlar için değil dünyadaki yepyeni bilgilere ulaşmak için kullandığını açıklar. İkna olan arkadaşları Maviş'e söylediklerinin doğruluğunu kanıtlaması konusunda yardımcı olmaya karar verirler. Hep birlikte avcı için bir oyun hazırlayarak avcıdan bir daha kelebekleri avlamayacağı konusunda söz alırlar.

 

ÇORLU BELEDİYESİ

MEMDUH ŞEVKET ESENDAL SAHNESİ

11 NİSAN 2013 Perşembe
12 NİSAN 2013 Cuma

TİYATRO GİŞE TEL: 0282 684 76 87

SEANS:10:00 - 11:00---14:00-15:00

 

 

     İSİM ŞEHİR HAYVAN

 

 

     Hürriyet'in köşe yazarı Yılmaz Özdil'in "İsim Şehir Hayvan" kitabından uyarlanan oyun, MEMDUH ŞEVKET ESENDAL SAHNESİ, 10 Nisan'da...

 

     Tiyatro İstanbul - Gencay Gürün

     Eser: Yılmaz Özdil Müzikli Kabare

     Oyunlaştıran: Saygın Delibaş, Fethi Kantarcı

     Yöneten: Metin Serezli

     Dekor: Barış Dinçel

     Kostüm: Sinan Demir

     Müzik: Serdar Aslan, Zafer Arslan

     Koreografi: Gizem Erden

     Oynayanlar: Nusret Çetinel, Sabri Özmener, Hülya Gülşen Irmak, Bilal Çatalçekiç, Burcu Kazbek, Banu Çiçek, Taner Ergür, Yeliz Şatıroğlu, Anıl Yülek, Levent Çimen, Aybar Taştekin, Serdar Aslan, Zafer Aslan, Alev Azyok

 

ÇORLU BELEDİYESİ

MEMDUH ŞEVKET ESENDAL SAHNESİ

10 NİSAN 2013 Çarşamba

TİYATRO GİŞE TEL: 0282 684 76 87

SEANS:20:00-22:00

 

     BİZE BİR HALLER OLDU

 

 

     Geçtiğimiz sezon ŞAKAYLA SÖYLER Haldun Taner oyunu ile tiyatroseverlerin takdirini ve alkışını alan KABARE DEV AYNASI TİYATROSU yeni sezona yine kahkaha dolu bir güldürüyle giriyor.

 

     Kurulduğu günden itibaren, on iki yıldır sadece kabare tarzında oyunlar sahneleyen KABARE DEV AYNASI TİYATROSU yine güncel olayları hicvederken eğlendirmeye devam ediyor.

 

     İnsanın insana, insanın doğaya, insanın hayvana değer verdiği, sözün senet olduğu günlerden, ikiyüzlülüğün, kaypaklığın, kurnazlığın, pişkinliğin alıp yürüdüğü, doğanın yağmalandığı, şiddetin kanıksandığı günlere nasıl geldik? Bize ne haller oldu da hayatın gerçeklerine gözlerimizi kapatıp devekuşu misali başımızı magazine gömer olduk,büyülere fallara sardırıp hepten burçkolikleştik.

 

     Yozlaşan toplumsal hayatımıza şaka gözlüğüyle bakarak en ciddi sorunlarımızı bile eğlenceli bir halde sahneye getiren KABARE DEV AYNASI TİYATROSU yeni oyunu BİZE BİR HALLER OLDU 'yla yine sahnede sıcacık, doğal ve dostane hava yaratmayı başarıyor.

 

     Akıp giden hayatın yoruculuğuna ve tek düzeliğine karşı stres atmak için eğlenceli bir oyun arıyorsanız BİZE BİR HALLER OLDU size ilaç gibi gelecek.

 

     ALİ ERDOĞAN'ın yazıp yönettiği oyunda ALİ ERDOĞAN, SİBEL ERKAN, MERDAN KARDAN, MERİÇ EROĞLU, ÇAĞLA ŞADOĞLU rol alıyorlar.

 

     Işık - Ses - MURAT KIZILKAYA, Dekor Uygulama : ERTAN ÖZGÜL.

 

ÇORLU BELEDİYESİ

MEMDUH ŞEVKET ESENDAL SAHNESİ

09 Nisan 2013 Salı

TİYATRO GİŞE TEL: 0282 684 76 87

SEANS:18:00-20:00-20:30-22:30

 

     Hakan Dilek / Tek Kişilik Gösteri /Bi de ben anlatiim.

 

 

     Tek kişilik gösteri

 

     Bir mevzuyu anlatmak belli bir maharet istiyor gerçekten. Son derece kısıtlı dil atraksiyonlarıyla ve beyin hücrelerimizin sınırlarıyla başetmeye çalışıyoruz ama konuşuyoruz yine de. Söylediklerimizin gideceği yer, taşıdığı ağırlık, ulaşacağı minval üzre sıkıntılarım var. Karın ağrısı taşıyorum yani. Karnımda söyleyecek sözüm var diyelim. Peki söz biter mi Bittiği yer var başladığı yer olduğu gibi. Merakımdan soruyorum bir sürü şeyi Örneğin Zeki Müren dinleyen bir insan topluluğu Ajdar felaketine nasıl maruz kaldı Piri Reis bir gece yıldızların altında uzaklara bakarak biraderi Oruç Reis e ne sordu Sadri Alışık mahkeme salonunda hakime şut atarsa ne olur Peki vurduğu top direği yalayıp dışarı çıkarsa Yalanmış dil izleriyle dolu o direk o futbol nasıl bir şeydir Erman hoca mutfakta! Dikkat! Sahi Nazım Hikmet futbol yazmış mıydı Sanat denilen şey nemenem bir şeydir gerçekten Pippe Baca adlı İtalyan artistin bizim memleket dolaylarında ne işi vardı Çizgili pijama giyenler sahipsiz mi gerçekten Ve daha bir sürü soru... Yanıtı peki Onu da birlikte arayacağız göğe bakma durağında...

 

     Kentler, sokaklar, anılar, insan öykümleri hiç bu kadar ilginç bir sunumla anlatılmamıştı...

 

     Evet bir mevzuuyu anlatmak çok maharet istiyor gerçekten... E o zaman bi de ben anlatiimmm.

 

     Futbol kitapları, belgeselleri ve güncel konular üzerine yazdığı yazılarından tanıdığımız gazeteci Hakan Dilek şimdi de tek kişilik gösteri için sahne alıyor. Güzel Sanatlar Eğitimi Heykel Atölyesi mezunu olan gazeteci-yazar Hakan Dilek tek kişilik gösterisinde ilginiç anılar-anekdotların yanında video gösterisi ve fotoğraflı bir anlatım sunuyor.

 

ÇORLU BELEDİYESİ

MEMDUH ŞEVKET ESENDAL SAHNESİ

25 ŞUBAT 2013 PAZARTESİ

TİYATRO GİŞE TEL: 0282 684 76 87

SEANS:20:00-22:00

 

     NİLGÜN BELGÜM İLE AŞK VE KOMEDİ /TİYATRO GÖSTERİMİ

 

 

     Sahneye Uyarlayan ve Yöneten : Serkan Budak

 

     Dekor : Nilgün Gürkan

 

     Kostüm : Canan Yaka

 

     Işık : Murat Selçuk

 

     Aranjör : Ari Aliciyan

 

     Dans : Melih Altın ve Cihat Can

 

     Nilgün Belgün'ün hayat hikayesinden ve anılarından yola çıkarak yazdığı ve büyük ilgi gören ''İçimdeki Kadın Aşk ve Komedi'' isimli kitabından sahneye uyarlanan ''Nilgün Belgün'le Aşk ve Komedi'' isimli müzikli danslı gösteride , Nilgün Belgün hayatını anılarını yaşadıklarını şarkılar ve danslarla kimi zaman hüzünlü kimi zaman kahkahalar eşliğinde anlatarak seyircileri ile buluşuyor…

 

ÇORLU BELEDİYESİ

MEMDUH ŞEVKET ESENDAL SAHNESİ

22 ŞUBAT 2013 CUMA

TİYATRO GİŞE TEL: 0282 684 76 87

SEANS:20:00-22:00

 

     UYUYAN GÜZEL KOMEDİ ÇOCUK OYUNU

 

 

     Sarıyer Sanat Tiyatrosu

 

     Yazan - Yöneten: Sebahattin MUTLUER Oyuncular: Burak Yalçıntaş, Tuğba Eskicioğlu, Zeynep Aslıhan İşcan, Erşan Özhim, Özgün Gülseven, Ali Yalçıner, Zuhal Erman Müzikli Tek Perde

 

     Öğrendiği bilgileri arkadaşları ile paylaşan Maviş'e arkadaşları bu bilgileri nereden öğrendiğini sorarlar. Maviş onlara bilgisayarı gösterir ve anlatır. Maviş, sahip oldukları düşüncelerin tam tersini söylemektedir ve bu onları korkutur. Bunun üzerine Maviş'in babasına bilgisayarı ve söylediklerini anlatırlar.

 

     Mutlu, mesut bir yaşam süren kral ve kraliçenin tek derdi, ülkelerini işgal eden kötü kalpli kralın oğlu ile evlendirebilecek bir kızlarının olmamasıdır. Anka kuşunun kral ve kraliçenin; çocukları olması için yaptığı sihir sonucunda prenses doğar. Ama onlar prensesin onbeşinci doğum gününe kötü peri Melefis'i davet etmemişlerdir. Duruma çok sinirlenen Melefis güzel prensese büyü yapar ve onu uyutur. Bakalım iki aile prensesi bu sonsuz uykudan uyandırabilmek için nasıl bir macera yaşayacak...

 

ÇORLU BELEDİYESİ

MEMDUH ŞEVKET ESENDAL SAHNESİ

20 ŞUBAT 2013 ÇARŞAMBA
28 ŞUBAT 2013 PERŞEMBE

TİYATRO GİŞE TEL: 0282 684 76 87

SEANS:11:00 - 12:00-13:00 - 14:00

 

     BİLGİSARAYI.COM ÇOCUK OYUNU

 

Kanli-nigar

 

     Oyun Hakkında

 

     Maviş ve arkadaşları ormanda yaşayan kelebeklerdir. Maviş, kalıplaşmış düşünce ve inançlara sahip kelebekler arasında öğrenmeyi seven, sürekli araştıran ve yeni bilgiler edinmeye çalışan bir kelebektir. Maviş kelebek, avcılarından ve kuşlardan nasıl korunabileceği konusunda sürekli araştırma yapar. Yeni bilgilere ulaştıkça insanlardan ve diğer canlılardan nasıl korunabileceği konusunda yöntemler bulur.

 

     Öğrendiği bilgileri arkadaşları ile paylaşan Maviş'e arkadaşları bu bilgileri nereden öğrendiğini sorarlar. Maviş onlara bilgisayarı gösterir ve anlatır. Maviş, sahip oldukları düşüncelerin tam tersini söylemektedir ve bu onları korkutur. Bunun üzerine Maviş'in babasına bilgisayarı ve söylediklerini anlatırlar.

 

     Babası söylediklerini ispatlaması için Maviş'e bir şans verir. Bu arada arkadaşları Maviş'in bilgisayarını karıştırırken bazı oyunlar bulurlar. Bunu Maviş'e söylerler. Maviş, onlara iyi ile kötünün hep yan yana olduğunu ama iyiyi seçmeye kendilerinin karar vereceğini söyler ve kendisinin bilgisayarı oyunlar için değil dünyadaki yepyeni bilgilere ulaşmak için kullandığını açıklar. İkna olan arkadaşları Maviş'e söylediklerinin doğruluğunu kanıtlaması konusunda yardımcı olmaya karar verirler. Hep birlikte avcı için bir oyun hazırlayarak avcıdan bir daha kelebekleri avlamayacağı konusunda söz alırlar.

 

ÇORLU BELEDİYESİ

MEMDUH ŞEVKET ESENDAL SAHNESİ

08 Şubat 2013 CUMA
15 Şubat Cuma

TİYATRO GİŞE TEL: 0282 684 76 87

SEANS:11:00 - 14:00

 1 TL

 

     Babaannem 100 Yasında

 

Kanli-nigar

 

     Oyun Hakkında

 

     Arjantin'de, Buenos Aires'in varoşlarında yaşayan İtalyan kökenli göçmen bir aile…Eline geçen her şeyi büyük bir iştahla tüketen doymak bilmeyen yüz yaşında bir Babaanne…Eve ekmek getirebilmek, daha doğrusu babaanneyi doyurabilmek için günde on altı saat çalışan bir pazarcı.. Hiç bir işe yaramayan sözde sanatçı, asalak bir kardeş…Herkesin gözü önünde kötü yola düşmüş küçük bir kız..Küçük hesaplarının kurbanı olan, şekerci dükkanı sahibi, paragöz, yaşlı bir kazonova..Evin mutfağında canla başla çalışan kız kurusu bir hala ve evi çekip çeviren bir anne .Babaanneyi doyurabilmek için nafile bir çözüm arayışı Ve tüm ailenin var olma mücadelesinin acıklı – gülünç öyküsü…

 

     Kadro :

     Yazan:ROBERTO COSSA

     Yöneten:ZAFER ALGÖZ

     Çeviren:ESEN ÇAMURDAN

 

     Oyuncular:

     MARİA: AYÇA KOYUNOĞLU

     ANYULA: ŞEBNEM BİLGEER

     CHİCHO: BERK YAYGIN

     BABAANNE: AŞKIN ŞENOL

     MARTA: DENİZ GÜZELMERİÇ

     CARMELO: FATİH KOYUNOĞLU \ DENİZ ÖZMEN

     SÜPERVİZÖR: ÇETİN KAYA

 

     SAHNE TASARIM: DENİZ ÖZMEN

     AFİŞ TASARIM: ELİF ERGÜR

     DEKOR UYGULAMA: KİBELE DEKOR

     SAHNE AMİRİ: UĞUR AKSU

     IŞIK-MÜZİK KUMANDA: BARANSEL GÜRSOY

     HALKLA İLİŞKİLER: CEYHUN SEVİLMİŞ

     AFİŞ FOTOĞRAFI: KIVANÇ NİŞ

     OYUN FOTOĞRAFLARI: MUHSİN AKGÜN

 

 

ÇORLU BELEDİYESİ

MEMDUH ŞEVKET ESENDAL SAHNESİ

01 Şubat 2013 CUMA

TİYATRO GİŞE TEL: 0282 684 76 87

SEANS:20:00

 30.oo TL

 

     Ayıp Ettik

 

Kanli-nigar

 

     Oyun Hakkında

 

     Kadın ve erkeğin tarihsel bir araya gelişinin en komik hikayesi, muhteşem oyunculuklarla sahneleniyor…

 

      Ayıp Ettik, cinselliğe ayıp demekle ne kadar ayıp etmiş olduğumuzun eğlenceli bir hikayesi. Çünkü o bizim varlığımızın nedeni. İddiamız şu; tarihin en büyük buluşu cinsellik, yani kadın ve erkeğin birbirini keşfetmesi. Buna keşif demek çok da acayip olmasa gerek. Çünkü kadın ve erkeğin kullanım kılavuzu yanında gönderilmediğine göre Adem ile Havva yiyip içip uyumuş olsalardı, hiçbirimiz bugün bu dünya üzerinde olmazdık!

 

     Kadro :

     Yazan-Yöneten:Uğur Yağcıoğlu

     Oyuncular:Paşhan Yılmazel, Cem Kılıç, Zeynep Gülmez, Fırat Çöloğlu, Berrak Güvem, İrfan Kangı, Nazlı Kar.

     Müzik: Fikret Alper

 

 

ÇORLU BELEDİYESİ

MEMDUH ŞEVKET ESENDAL SAHNESİ

15 Ocak 2013 Salı

TİYATRO GİŞE TEL: 0282 684 76 87

SEANS:20:00

 35.oo TL

 

     Nereye Payidar Nereye?

 

 

     Oyun Hakkında

 

     Bigesu Erenus'un yazdığı "Nereye Payidar Nereye" 1975-1976 yılında Ankara Sanat Tiyatrosu'nda sahnelenmişti. Oyunun müzikleri Timur Selçuk ve Refik Köksal' a aittir.

      Oyun bir işçi kızı olan ve kendisi de bir işçi olan Payidar'ın hikayesini anlatıyor. Gencecik yaşında bir mağazada işe başlayan Payidar bir yandan okuldaki sınavlarını vermeye bir yandan da babasının ölümünden dolayı ailesinin geçimini sağlamaya çalışmaktadır. Mağazadaki iş arkadaşının işten çıkarılıp yerine Payidar'ın geçmesiyle başlayan biz dizi olayın Payidar'da yarattığı değişimi oyun boyunca görürüz. İşe başladıktan sonra Payidar'ın bir takım istekleri ortaya çıkar: İyi ve güzel giyinme isteği. Bunun için yüklü miktarda para harcar. Ayakkabı ve çantasının uyumlu olması için ter döken Payidar aynı azmi direnişe geçen işçiler için gösterme çabasına girmez. Çünkü işini kaybetmek istemiyordur. Oyunun sonunda işçi olayları başlar. Polis işçilerin peşindedir. İşçiler de haklarının ve ekmeklerinin peşinde. Payidar ise hem korkmuş hem de telaşlanmıştır. 'Ben komünist değilim' çığlıkları içinde sahnenin orta yerine yığılıverir.

 

     Kadro :

     Oyuncular:

 

 

ÇORLU BELEDİYESİ

MEMDUH ŞEVKET ESENDAL SAHNESİ

13 Ocak 2013 Pazar

TİYATRO GİŞE TEL: 0282 684 76 87

SEANS:15:00

     Adalet, Sizsiniz.

 

Kanli-nigar

 

     Oyun Hakkında

 

     Muhsin Ertuğrul hocalarının, yazılarına "Perdeci" imzasını atmasından esinlenerek, kendilerine "Perdeci Oyuncular" adını yakıştıran Rutkay Aziz ve Taner Barlas; ilk oyunları "Adalet, Sizsiniz"in provalarını sürdürüyor! Ümit Denizer'in kaleme aldığı, Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konan oyun; yargının siyasallaştığı üç tarihi olayı Sokrates, Galileo, Sacco ve Vanzetti'nin yaşamları üzerinden sahneye taşıyor.

     Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu'nun tek perdelik yeni oyunu "Adalet, Sizsiniz"; yargının siyasallaştığı üç tarihi olayı, usta oyuncular Rutkay Aziz ve Taner Barlas'ın muhteşem yorumlarıyla tiyatroya aktarıyor. M.Ö. 5. yüzyılda Atina'da, Beş Yüzler Meclisi'nin ölüme mahkûm ettiği düşünür Sokrates, 1633 yılında Roma'da, Engizisyon'un müebbet hapse mahkûm ettiği bilim adamı Galileo ve 1927 yılında Boston'da, adaletin ölüme mahkûm ettiği iki İtalyan göçmen işçi Sacco ile Vanzetti'nin hikayeleri, "Adalet, Sizsiniz" ile tiyatro severlere ulaşıyor.

     Yıllar sonra, haksız mahkûmiyet kararlarının kaldırılmasıyla, tarihe geçmiş bu masumların itibarlarının iade edildiğini vurgulayan oyun; "Perdeci Oyuncular" adını tercih eden yeni bir grup tarafından hazırlandı. Oyunun yönetmenliğini de üstlenen "Perdeci Oyuncular", ismini, yazılarına "Perdeci" imzasını atan Muhsin Ertuğrul'dan alıyor.

     Rutkay Aziz ve Taner Barlas'ın birlikte rol aldığı ve tam adı "Adalet, Sizsiniz (Sokrates, Galileo, Sacco, Vanzetti)" olan oyun, 2012 yılı Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü'ne layık görüldü. Ümit Denizer'in kaleme aldığı "Adalet, Sizsiniz"in sahne tasarımı ve giysileri ise Metin Deniz imzası taşıyor.

 

     Kadro :

     Oyuncular:Rutkay AZİZ, Uğur BARLAS

 

 

ÇORLU BELEDİYESİ

MEMDUH ŞEVKET ESENDAL SAHNESİ

10 Ocak 2013 Perşembe

TİYATRO GİŞE TEL: 0282 684 76 87

SEANS:20:00-22:00

     Keloğlanın Berberi

 

Kanli-nigar

 

     Oyun Hakkında

 

     Sarayda cahil kraliçe ve çok komik nöbetçiden başka kimse kalmamıştır…

     Çünkü herkes ya tatile gitmiştir ya da kötü kraliçe tarafından zindana atılmıştır!

     Ülkedeki işler iyice karışınca kötü kraliçeye dersini verip, "dur!" diyebilecek, onu bütün yaptığı kötülüklerden geri döndürebilecek, işlerin düzelmesi için yardım edebilecek kişi Bilge Dede'den başkası değildir!

     Kaplan kardeş ve Danışman Abla'da işte bu durumlara bir çare ararken, bütün bu olan biteni Bilge Dede'nin düzeltebileceği akıllarına gelir ve gidip ona haber verirler.

     Sarayın dışındaki halkta sözcü olarak seçtikleri komik bir kişiyi kraliçenin huzuruna gönderip sıkıntılarını anlattırırlar, ama kraliçe onu da dinlemez.Bilge Dede saraya geldiğinde kötü ve cahil kraliçeye yapacağı ve söyleyeceği birçok şey vardır…

 

     Kadro :

     Oyuncular:

 

 

ÇORLU BELEDİYESİ

MEMDUH ŞEVKET ESENDAL SAHNESİ

05 Ocak 2013 Cumartesi

06 Ocak 2013 Pazar

TİYATRO GİŞE TEL: 0282 684 76 87

SEANS:11.00 - 12.30 - 14.30 ve 15.30

     3. Türden Yakın İlişkiler - Başlangıç

 

Kanli-nigar

 

     Oyun Hakkında

 

     Yazar Uğur Uludağ, yeni oyununu yazmak istemekte ancak başaramamaktadır. Ve Uğur'un beynindeki fikirler, ne yapıp edip, gerekirse onun hayatına sızıp, ona bu oyunu yazdıracaklardır. Onun hayatına müdahele etmek gerekse bile... Hatta içlerinden biri, onunla evlenmek zorunda kalsa bile... Hatta içlerinden biri, iş kurmak için ondan borç almaya çalışsa bile... Hatta içlerinden biri, onunla yatmak zorunda kalsa bile... Yine bildiğiniz kadrosuyla E.S.E.K, yine ortalığı sallayacak bir tiyatro oyunuyla geliyor. Koltuklarınızı şimdiden ayırtın.

 

     Kadro :

     Yazan & Yöneten : Uğur Uludağ

     Dekor & Kostüm : Barış Dinçel

     Oyuncular:Barış Ataş, Demet Şaşmaz, Doğa Rutkay, Yosi Mizrahi, Hakan Bilgin, Yağmur Kaşifoğlu, Funda Pelin Kurt, Melisa Doğu, Uğur Uludağ

 

 

ÇORLU BELEDİYESİ

MEMDUH ŞEVKET ESENDAL SAHNESİ

21 Aralık 2012 Cuma

30 TL

TİYATRO GİŞE TEL: 0282 684 76 87

SEANS:18:00

     Maşheri İ Cümbüş

 

 

     Bana gelen bilgilerde Mahşer i Cümbüş Tiyatro topluluğunun hangi oyunları oynayacakları Belirtilmemiştir. Aşağıda iki pyunundan da sizlere bilgi vermek istedim.

 

     Mahşer-i Cümbüş topluluğunu kuran Yiğit Arı, Burak Satıbol, Dilek Çelebi, Ayhan Taş, Özlem Türay, Ayça Işıldar Ak: Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü'nde tanışırlar. Okuldaki hocaları Yrd. Doç. Dr. A. Kadir Çevik doktorasını doğaçlama tiyatro üzerine yapar ve bu sayede derslerde de doğaçlama ağırlıklı çalışmalara başlar[1] ve buna gönül verirler. Birbirleriyle çok iyi bir uyum göstermelerinden sonra, okulun da bitmesiyle iş hayatına birlikte atılırlar ve 2001 yılında bir tiyatro topluluğu kurarlar. Topluluk başlangıçta 20 üyeden oluşur. Ancak zaman içerisinde grubun diğer üyeleri ayrılır. İsim olarak da bir arkadaşlarının tavsiyesiyle Arapça'da kale arkası seyircisi anlamına gelen Mahşer-i Cümbüş adını alırlar. Gruba daha sonra Fatih Pestil ile Fatih Günay katılır ve topluluk bugün ki halini alır.

 

     Tiyatro Sporu nedir?

     "Modern doğaçlama tiyatro" nun en keyifli oyun biçimlerinden biridir. Türkiye'de İlk kez 2002 yılında Mahşer-i Cümbüş tiyatro topluluğu tarafından sahnelenmiştir. Geniş kitlelerce sevilen gösteri binin üzerinde temsil yapmıştır.

 

     Beyin Fırtınası Nedir ?

     İlk kez 2006 yılında Mahşer-i Cümbüş tarafından geliştirilen ve Hayalhane 'de oynanan, Tiyatro sporundan farklı olarak müsabaka mantığına dayanmayan bir gösteri biçimidir.

 

     Modern doğaçlama tiyatro'nun tüm türlerinde olduğu gibi, Beyin Fırtınasında da seyircinin katılımı oldukça önemlidir.

 

 

 

ÇORLU BELEDİYESİ

MEMDUH ŞEVKET ESENDAL SAHNESİ

25 Aralık 2012 Salı

30 TL

TİYATRO GİŞE TEL: 0282 684 76 87

SEANS:18:30 20:45

     Askın Halleri

 

Kanli-nigar

 

     Aşk savrulmaktır, savrulup kaybolmaktır. İhanette vardır içinde, çığlık da... Aşk için serseri bir mayın gibi patlamaz mı insan… Gülmek de aşka dairdir, ağlamak da… Gün gelir aşk için kapının paspası olursun, gün gelir göğsünü siper ederek direnirsin aşk yüreğine sokulunca. Aşkın her haline, en yalın sözüyle Neşet Ertaş türküleri eşlik ediyor.

 

     Müziğini Neşet Ertaş'ın, sahne ve kostüm tasarımını Eylül Gürcan'ın, ışık tasarımını Zilkifli Özdemir'in, müzik direktörlüğünü Hüseyin Tuncel'in, efekt tasarımını Nesin Coşkuner'in yaptığı oyunda; Sevil Uluyol, Cemal Ahhan Şener, Burcu Çoban, Pınar Aygün, Nazan Yatgın, Nurdan Kalınağa, Caner Bilginer, Eftal Gülbudak, Ömer Barış Bakova, Hülya Karakaş rol alıyor.

 

 Yazan: Nezihe Meriç

 Yönetmen: Hülya Karakaş

 Oyuncular: Burcu ÇOBAN, Caner BİLGİNER, Cemal Ahhan ŞENER, Cihan KURTARAN, Eftal GÜLBUDAK, Hülya KARAKAŞ, Nazan YATGIN, Nurdan KALINAĞA, Ömer Barış BAKOVA, Pınar Aygün, Sevil ULUYOL

 

 

ÇORLU BELEDİYESİ

MEMDUH ŞEVKET ESENDAL SAHNESİ

3 Aralık 2012 Pazertesi

20 TL

TİYATRO GİŞE TEL: 0282 684 76 87

SEANS:20:00

     İntifada (MASKELİLER)

 

Kanli-nigar

 

     Herkes başka türlü ölür yalnızlığın kahredici Filistin topraklarında… Ölüm, Filistin de olasılık halindeyken bile, gördüğünüzden daha başka dehşet uyandırır insanda.. Ve kan herkesin damarından kırmızı akar orada da. Ve herkesin zaafı başka başkadır. Herkesin yapacağı ve yapamayacağı, feda edebileceği ve yaşamak uğruna göze alabilecekleri farklı farklıdır bu coğrafyada…

 

     İntifada ya da diğer adıyla maskeliler üç kardeşin gözünden bu kavramları sorgulayan bir oyun. Dünden bugüne, burnumuzun dibindeki bir coğrafyadaki soruna odaklanmamızı sağlayacak ilginç bir labirent. Üç kardeş: Halit, Naim, ve Davut. Kendi coğrafyalarında ve kendi iç dünyalarında yalnız üç kardeş. Canlarının derdinde ve gergin bir atmosferde sınırları çizilmiş üç kardeş… Ve bu labirentte insanların istemeden bulaştığı bir pislik mutlaka olacaktır. Herkesin çözüm hafızasını yenileyecek ve herkesin kanının kırmızı aktığı gerçeğini anımsatacak bir oyun.

 

 Yazan: Ian Hastor

 Yönetmen: Gürol Tonbul

 Oyuncular: Turgay Tanülkü, Serdar Kamalıoğlu, Soner Volkan, Kerem Büyüktaş

 Tek Perde

 

 

ÇORLU BELEDİYESİ

MEMDUH ŞEVKET ESENDAL SAHNESİ

09 KASIM 2012 CUMA GÜNÜ

 

TİYATRO GİŞE TEL: 0282 684 76 87

SEANS:20:00

     SÜREYYA

 

Kanli-nigar

 

     Hayatında hep makul olanı yapan Süreyya, meme kanseri olduğunu öğrendiğinde yine makul olanı mı yapacak? Hayaller gerçeğe dönüşecek mi? Yarıda kalan duygular tamamlanacak mı? Süreyya yaşamda var olduğuna dair bir iz bırakabilecek mi? Peki, bir gün ölüm gelip kapıya dayandığında siz ne yapardınız?

 

     Süreyya insanın hayatta idealleri peşinde koşmayı tercih etmesi ile ideallerinden vazgeçmesinin anlatıldığı bir hikaye... Seyirci Süreyya'yı izlerken bir kadının yaşamda yok olurken, dünyada var olduğuna dair bir iz bırakma çabasına şahit olacak.

 

 

 

ÇORLU BELEDİYESİ

MEMDUH ŞEVKET ESENDAL SAHNESİ

05 NİSAN 2012 PERŞEMBE GÜNÜ

 

TİYATRO GİŞE TEL: 0282 684 76 87

SEANS:18.00–20.30

Kanli-nigar

   Benimle Delirir misin?

 

   "Her Yöne 90 dk" Komedi Oyununun Yapımcısından Yine İddalı Bir Komedi: Benimle Delirir misin? Komedi 2 Perde

 

Kimbilir belki de aşk eski bir yalandı, bütün suç da Adem ile Havva'daydı. Ya da en baştan bize aşkı bize çok yanlış anlatmışlardı.

Bir evlilik ve aşk aranjmanı...

Evlilik yeminleri, güzel aşk sözcükleri ile başlayan, evlilik seremonisinden delilik rapsodisine uzanan traji komik bir süreç. Hepimizin hikayesi.

Tıpkı mecburi hizmet gibi yaşı gelince girmek zorunda oldukları dünya evinde aklın sınırlarını zorlayan biri kadın biri erkek iki kişi. Asıl meseleleri, aşkın gözü nasıl kör ettiği ve sonrasında onları nasıl mat ettiği. Kimbilir belki önce evlilik aşkı öldürüyordu ardından da aşk intikam için bizi. Aslınca yıllarca hiçbirimiz tam manasıyla çözememiştik bu derin meseleyi. Nikah masasına gömülen bir aşkın ardından bir kadın ve erkeğin kendilerini aklama va yanlışlarını saklama çabaları tiyatro yazarı Mine Artu'nun kaleminden Mehtap Bayri ve Necmi Yapıcı'nın muhteşem yorumuyla kaçık bir aşk hikayesine dönüşüyor.

Sadece bir kaç saat delirmeye varım diyenler,mutsuz kadınların, mutsuzluk veren kayınvalidelere, mutsuz kocaların da "Eee artık evlenme vaktin geldi de geçiyor" diyen babalara dönüştüğü traji komik bir dünyayı bir kez daha keşfetmek isteyenler!

Görsel işitsel teknikler ve medya yapımcılığı alanında uzman ve halen akademisyen olarak görev yapan, belgesel, tiyatro ve roman alanında bir çok eser veren Mine Artu "Benimle Deliri misin?" adlı oyunda bildik hatalarımızı, kahkahaya dönüştürüken soruyor: "Bizimle delirmeye var mısınız? Yoksa bir tek akıllı siz mi kaldınız? " İstanbul Meydan Sahnesi Faruk Sofuoğlu yapımcılığında kahkaların eksik olmadığı bu keyifli yapım büyük bir hata ile evlenip, kocaman bir salaklıkla hayatını sürdüren buna rağmen hayatındaki insanı hala deli gibi seven insanlara adanmıştır.

 

 

ÇORLU BELEDİYESİ

MEMDUH ŞEVKET ESENDAL SAHNESİ

30 MART 2012 CUMA GÜNÜ

 

TİYATRO GİŞE TEL     : 0282 684 76 87

GSM: 0537 310 73 73


Kanli-nigar

   Biz kocaman bir aileyiz. ( Kukla Oyunu)

 

   AMAÇ: Çocuklara kendi ailelerini, arkadaşlarının ailelerini ve çevredeki diğer aile yapılarını anlatabilmek amacıyla yazılmıştır.

 

KONUSU:Çocuklar, çevrelerini daha iyi tanımaları amacıyla anne ve babaları tarafından okul öncesi kampa gönderilirler. Burada yeni tanışan Buse, Demir ve Murat birbirlerine kendilerini ve ailelerini tanıtırlar. Kampta geçirdikleri maceralı günler sonunda sadece insanların değil çevrelerinde yaşan tüm canlıların bir aile olduğunu öğrenirler.

 

 

ÇORLU BELEDİYESİ

MEMDUH ŞEVKET ESENDAL SAHNESİ

29 MART 2012 PERŞEMBE GÜNÜ

 

TİYATRO GİŞE TEL     : 0282 684 76 87

PERA DİL AKADEMİSİ : 0282 654 29 29

SEANS: 09.30–11.00-13.30–14.30


Kanli-nigar

   Kanlı Nigar yeniden sahneye çıkıyor. Fatma Girik'in Kanlı Nigar'ı yeni ekiple artık sahnelerde.

 

   Perihan Savaş, Soner Arıca, Sümer Tilmaç, Ercüment Balakoğlu, Umut Oğuz, Hilmi Erdem, Müfit Kayacan, Esin Gündoğdu, Ebru Karaman, Yaşar Ayvacı, Ender Gülçiçek ve Delal Külek'on oynadığı Kanlı Nigar Yunus Emre Kültür Merkezi Küçük Salon' da İstanbullu seyircilerle buluşuyor.

 

 

ÇORLU BELEDİYESİ

MEMDUH ŞEVKET ESENDAL SAHNESİ

20 MART 2012 SALI GÜNÜ

 

TİYATRO GİŞE TEL     : 0282 684 76 87

PERA DİL AKADEMİSİ : 0282 654 29 29

                                    0537 310 73 73


   Bırakın Hayal Dünyası Büyüsün!

 

 

   Çocukların beğeniyle izlediği çizgi film karakterlerinden esinlenerek hazırlanan oyunumuzda; arkadaşlık ilişkileri, dostluk, sevgi, dayanışma mesajları keyifli bir dille işlenmektedir

 

 

ÇORLU BELEDİYESİ

MEMDUH ŞEVKET ESENDAL SAHNESİ

 

 

TARİH: 01.03.2012 PERŞEMBE

SEANS: 09.30–11.00-13.30–15.00

GİŞE TEL: 0282 684 76 87


   

3-12 yaş gurubu çocuklar için 5 Taş Çocuk Tiyatrosu'ndan harika bir oyun: Bir Prenses Masalı. Tülay Doğan'ın yazıp yönettiği oyun, prensesler ülkesine götürecek.

 

   Bir Prenses Masalı, çok uzak bir ülkedeki kral ve kraliçenin bir ilkbahar sabahı dünya güzeli bir kız çocukları olur. Doğduğu gün ülkede büyük bir şölen düzenlenir. Ülkedeki herkes ve Krallığa hizmet eden melekler de gelir. Fakat o gün davet edilmeyen en yaşlı melek kötü bir dilekte bulunur.

 

   Dileğe göre güzel prenses ve tüm krallık yüz yıllık derin bir uykuya yatacaktır... Bu Yasak İğne Ülkesinde uyuyanları, karşı ülkenin genç prensi, prensesi öperek uyandıracaktır. Masalsı bir atmosferle hazırlanan oyundaki özgün müziklerde muhteşem bir ambiyans katıyor.

 

 

ÇORLU BELEDİYESİ

MEMDUH ŞEVKET ESENDAL SAHNESİ

 

 

TARİH: 29.02.2012 ÇARŞAMBA

SEANS: 09.30–11.00-13.30–15.00

GİŞE TEL: 0282 684 76 87


   

ŞİRİNLER TİYATRO OYUNU.

 

   Tülay Doğan'ın yazıp yönettiği müzikli danslı çocuk oyunu Şirinler'de 5 Taş Çocuk Tiyatrosu'nun genç yetenekleri rol alıyor. Oyunda, izleyicinin çizgi filmden de yakından tanıdığı karakterler, Şirin Baba, Şirine ve diğer Şirinlerin, azılı düşmanları Gargamel ve onun kötü huylu kedisi Azman'la olan mücadeleleri ve onların elinden kurtulmaları anlatılıyor. 6-12 yaş grubu için olan oyunda yardımlaşmanın önemi eğitici ve eğlenceli bir şekilde vurgulanıyor.

 

 

ÇORLU BELEDİYESİ

MEMDUH ŞEVKET ESENDAL SAHNESİ

 

 

TARİH: 03.03.2012 CUMARTESİ

SEANS: 10.00–11.00-14.00–15:00

TARİH:04.03.2012 PAZAR

SEANS: 10.00–11.00-14.00–15:00

GİŞE TEL: 0282 684 76 87


   

AH.. BİR BÜYÜK OLSAM

 

   Ah Bir Büyük Olsam Ah şu bizim çocuklar Her fırsatta büyüklerine küser, kızar ve bazen Bizi anlamıyorlar diye yakınırlar.. Bir akıllarına gelse sormak: Anne-Baba olmak kolay mı acaba ?!... Bunu anlamanın bir tek yolu var galiba.. Şu rolleri değiştirmek, bir defalığına.. Haydi bakalım, denemesi bedava!..

 

 

ÇORLU BELEDİYESİ

MEMDUH ŞEVKET ESENDAL SAHNESİ

 

 

TARİH: 27.02.2012 PAZARTESİ

SEANS: 09.30–11.00-13.30–15.00

GİŞE TEL: 0282 684 76 87


   

Hansel ve Gratel

 

   3 – 12 yaş grubu çocuklar, en sevdikleri masal kahramanlarından olan Hansel ve Gratel ile tiyatro sahnesinde buluşma şansı yakalıyor.

 

   Geleneksel masalların en akılda kalanlarından biri olan "Hansel ile Gratel", zengin olmak için yanlış yola sapan yetişkinler ile düştükleri zor durumdan kurtulmaya çalışan çocukların hikâyesini komik bir dille anlatıyor.

 

Oyunda çocuklara yabancıların görünürdeki cömertliklerine aldanmamak gerektiği ve affetmenin ne kadar büyük bir erdem olduğu mesajı veriliyor.

 

 

ÇORLU BELEDİYESİ

MEMDUH ŞEVKET ESENDAL SAHNESİ

 

 

TARİH: 28.02.2012 SALI

SEANS: 09.30–11.00-13.30–15.00

GİŞE TEL: 0282 684 76 87


   

Taş Devri

 

   Hem çocuklar hem de çocukluğuna dönmek isteyenler sıkı durun Taş Devri tiyatro sahnelerine geliyor.

 

   Televizyonlarda severek izlediğimiz Taş Devri çizgi filmi 3 – 12 yaş grubu çocuklar için Tülay Doğan tarafından tiyatro sahnesine uyarlandı. Oyunda kötülüklerin karşında daima iyiliğin kazandığını, aklımızı kullanmanın birçok icadın ortaya çıkarabildiğinin hikayesi komik bir dille anlatılıyor.

 

 

ÇORLU BELEDİYESİ

MEMDUH ŞEVKET ESENDAL SAHNESİ

 

 

TARİH: 02.03.2012 CUMA

SEANS: 09.30–11.00-13.30–15.00

GİŞE TEL: 0282 684 76 87

Vizyon

TİYATRO GÖSTERİMLERİ

27.04.2013 Cumartesi 20:00-22:00 Memduh Şevket Esendal Sahnesi>>devamı


ŞİİR VE DERLEMELER

GÖNDERDİĞİNİZ ŞİİRLERİ BURADA YAYINLAYALIM


GUNDEM HABERLERİ

MAKALELER®

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player